KOBIECE I MĘSKIE KUSZENIE

Który to mężczyzna nie skusi się, by popatrzeć na smukłą sylwetkę niewiasty, nie rzuci okiem na zgrabne łydki idącej przed nim kobiety, nie popatrzy z lubieżnością na piersi? Piękno ma to do siebie, że przyciąga wzrok lub wyostrza słuch. Trudno jest czasami wytrzymać. Tym bardziej, że kobiety – lubiące adorację i te męskie spojrzenia – celowo odsłaniają pewne części ciała.

Która to kobieta nie lubi słuchać męskich opowieści o wspaniałej przyszłości, dobrej posadzie, podróżach, miłości do dzieci, odpowiedzialności, miłości, oddaniu? Trudno jest się temu oprzeć. Ty bardziej, że mężczyźni – lubiący być słuchanymi – celowo fantazjują.

Mężczyźni zakochują się przez to, co widzą, a kobiety przez to, co słyszą. Dlatego kobiety się malują, a mężczyźni fantazjują. Czy można ocenić człowieka po pierwszym wejrzeniu?

Autoprezentacja to bardziej lub mniej świadome kreowanie swojego obrazu w oczach innych. Do generowania wyglądu służy nam lustro, kosmetyczki, fryzjerzy, szafa… Ale nie szata przecież zdobi człowieka. Tymczasem bardzo łatwo ulegamy iluzji wyglądu zewnętrznego. Oceniamy po ubiorze, zadbanych paznokciach, ufryzowaniu… To tylko część elementów tworzących obraz człowieka.

Autoprezentacja to także kreowanie obrazu swojego wnętrza. Staramy się najczęściej pokazać z jak najlepszej strony, gdy jesteśmy w nowym towarzystwie. Mówimy wolno, ostrożnie dobieramy słowa, staramy się nie narzucać, być kulturalnymi.

Czy jesteśmy zatem sobą? Jak się ma autoprezentacja to bycia sobą?

7 komentarzy do “KOBIECE I MĘSKIE KUSZENIE

  1. Jesli mezczyzna ma partnerje.a pokusi sie na cialo kobiety.nie jest mezczyzna..tylko bawidamkiem.Osobiscie nie bylabym z kims .kto bedac ze mna pokusil by sie na inna.A zycie bywa przykre bardzo bo tak sie juz stalo.Dlatego lepiwj byc samemu niz z kims kto rajcowal sie na widok ..innego ciala.

  2. Запретный плод- сладок. Мы искушаемся красивой внешностью, как Ева в Едемском саду искусилась запретным плодом, который выглядел приятным для глаз. Все знают, что не стоит выбирать человека по красивой внешности, но очень немногие ищут внутреннюю красоту и терпять крушение, т.к. очень часто внктреннее уродство затмевает красоту.

  3. Tak to bywa……. Tak nas stworzył Bóg, abyśmy się sobą zainteresowali, ale to powinien być tylko początek………wspólnego poznawania się 🙂 a nie koniec 🙂

  4. To prawda .Trafione z tym, że mężczyzni zakochują się przez to co widzą ,a kobiety przez to co słyszą . Mężczyzna lubi ładne kobiety ,ponieważ jest to kuszące ,kobieta woli mężczyznę ,który zadba o to aby to ona była dla niego kusząca.

  5. Myślę, że pierwsze wrażenie opiera się na wyglądzie, dlatego jest on ważny, żeby przyciągnąć wzrok mężczyzny, nawiązać kontakt, ale to jest pierwszy krok znajomości… i czasem na tym się kończy 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.