Moje dzisiejsze sny

Dzisiaj obudziłem się bardzo późno, ale męczyły mnie w nocy koszmary. Pokazał mi się świat z przeszłości, same sprawy, które robiłem źle. Moje błędy wobec różnych osób. Obudziłem się i jeszcze w malignie rozmyślałem.

Mimo różnych okoliczności, to my kreujemy świat, w którym żyjemy. Jeśli zbudujemy nasz świat na kłamstwie, to nie będzie w nim też zaufania. Jeśli zbudujemy na agresji, to będziemy musieli się wiecznie bronić. Jeśli na nienawiści, to… A budując świat na dobrym słowie, dobrych czynach, takich zwyczajnych, codziennych… budujemy nasz świat pięknym.

Życzliwość, serdeczność, dobroć to wartości codzienne, po kilka razy na dzień przez nas podejmowane. Jeśli mamy je w sobie, jeśli nimi emanujemy na zewnątrz, to jesteśmy piękni.

Ale i złośliwość, przekleństwa i nienawiść kręcą się wokół nas jak przebrzydłe komary wieczorem. Jaki świat budujemy? Czego jest więcej dzisiaj?

7 komentarzy do “Moje dzisiejsze sny

 1. Ja tez miałam dzisiaj zły sen, biegam do pociągu a ktoś ciągnął mnie do tylu, ile ja się namęczyłam , dobiegła m ale pociągu juz nie było, ……czasami sny mi się sprawdzają. …

  • Moje sny (jeśli je pamiętam) często są odzwierciedleniem mających nastąpić zdarzeń w realu,,,Miłe i przyjemne, są odwrotnością… Na przykład: Śniły mi się zimą kwiaty jabłoni, wokół biało od śniegu… ( w tłumaczeniu; oznacza śmierć kogoś bliskiego) dwa dni po tym śnie zginął w wypadku drogowym mój wnuczek…Oby takich snów nam los
   oszczędził ! Pozdrawiam 🙂

 2. Nie pamiętam snów…Nie wiem,czy to dobrze czy to źle?Wiem,że trzeba żyć zgodnie ze swoim sumieniem i dawać więcej niż brać…Trudne,ale daje satysfakcję.Wczoraj kolega chciał mnie wciągnąć w politykę…Nie lubię tego,choć siłą rzeczy to jest ponad nami.Przecież jesteśmy zależni od tego co wielcy tego świata zdecydują…Tak,to budowanie świata na „dobrym słowie i czynach” powinno być mottem do działania wielu ludzi.Czy jednak to dobro zwycięży?Trzeba w to wierzyć.

 3. Tak to bywa z tymi snami sa rozne – raz spokojne – mile – a czasami koszmarne.
  Mam troche klopotu z zasypianiem i tak okolo 21 godziny biorę 1/3 tabletki ” na sen”.
  Podczas pobytu u lekarza wspomnialam jej o tej tabletce – powiedziala mnie ze tez brala – miala koszmary senne.
  Marzenia senne to jeden z głównych rodzajów aktywności mózgu każdego człowieka. Na równi z nimi stoją jedynie czuwanie oraz głęboki sen. Jak się jednak okazuje, przeznaczenie marzeń sennych nie jest dla nas do końca jasne. Na dzień dzisiejszy naukowcy mają jedynie hipotezy, do czego ten rodzaj aktywności może służyć.
  Spora grupa neurobiologów twierdzi, że sen służy do obróbki pierwotnych instynktów, zanim będziemy gotowi użyć ich w życiu realnym. Druga grupa uczonych upiera się, że sny z fazy REM (rapid eye moves) są pozostałością ewolucyjną po tzw. śnie dzielonym. Sen dzielony występuje u wielu zwierząt żyjących w ciągłym zagrożeniu przed naturalnymi drapieżnikami. Wreszcie, mamy trzecią grupę badaczy, której przedstawiciele sądzą, że podczas śnienia mózg człowieka porządkuje swoją zawartość – „eliminuje” niepotrzebne doświadczenia i wspomnienia, a „zapisuje” te informacje, które mogą przydać się w przyszłości.

 4. Ja z zasypianiem nie mam problemu. Chwila i zasypiam. Czy mi się coś śni? Bywa noc, że coś się śni ale bardzo rzadko. Kiedyś we śnie przychodził do mnie zmarły tragicznie mąż, rozmawialiśmy o dzieciach ale jak zadawałam jemu jedno pytanie- dlaczego wsiadł tego dnia do samochodu a miał zrobić co innego, znalazł sił nie w tym czasie na drodze i ktoś podpity go zabił, nie odpowiada tylko znika. Każdy z nas miewa sny,jedne są lekkie a drugie są męczące. Dzień po takich snach bywa różny.

 5. Pawle w takim krótkim artykule zawarles tak ważne zagadnienia jak piękno i brzydota, ktore tak naprawdę zależą od nas.
  Mozna by pisać całe strony na ten temat, ale po co ?
  Przedstawiles to co najważniejsze w krotkim tekście.
  Pokazałeś, że tak wiele zależy od nas samych.
  Dziekuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.