Dziękuję Przyjaciele

Otaczają mnie ludzie uśmiechnięci, życzliwi, serdeczni, pogodni – mimo że często zmęczeni codziennością, utrudzeni rozwiązywaniem mniejszych lub większych problemów. Zafrapowani niełatwymi sytuacjami z dziećmi, z pracownikami, z szefami w pracy, borykający się z remontami domu, chorobami, wszelkimi przeciwnościami losu. A jednak są gotowi stanąć na każde wezwanie, aby pomóc, aby przynieść radość i nadzieję, gdy w sercu mam smutek i zwątpienie.

Moi znajomi, czy w realnym, czy też w wirtualnym świecie to poeci. Poeci kreujący piękne życie. Edward Stachura pisał: „Wszystko jest poezją, a najmniej poezją jest napisany wiersz; każdy jest poetą, a najmniej poetą jest poeta piszący wiersze: czy to jest też prawda?”.

Poezja jest trudna, ale piękna – podobnie jak życie. Nie lubimy najczęściej poezji, bo albo nic z niej nie rozumiemy, albo nas nudzi, albo zganiamy to na niepoetyckie czasy… Życie – chcemy czy nie chcemy – musimy pchać do przodu, musimy je tworzyć. Moi znajomi z uśmiechem na twarzy budują piękny świat, oparty na wartości prawdy, uczciwości, szczerości i zaufania, dobra… są poetami. Tworzą piękno.

Bardzo Wam za to dziękuję.

12 komentarzy do “Dziękuję Przyjaciele

 1. […]Moi znajomi z uśmiechem na twarzy budują piękny świat oparty na wartości prawdy, uczciwości, szczerości i zaufania…dobra..są poetami. Tworzą piękno.

  Pięknie slowa. DZIĘKUJEMY.

 2. Przyjaciele są po to,aby wzajemnie dawać cząstkę siebie.Wspierają się,podnoszą na duchu i po prostu są…
  Super,jesli coś z naszych rozmów,z podpowiedzi przyjaciół pozwoli choć na chwilę zapomniec o naszych troskach…Podpisuję się pod Twoim „Dziękuję Przyjaciele”

 3. Z natury jestem wesoła , usmiechnięta…ale serce nie raz płacze, choć tego nie widać… i przyjaciół nie raz trzeba wesprzeć.. pozdrawiam..

 4. …..a piękno jest jak magia ,…jak modlitwa…
  piękno kryje się w nas ,…we wnętrzu Twego
  serca i duszy …w oczach patrzących
  i lśniących blaskiem zachwytu …
  Piękno daje nam siłę ,odpoczynek , spokój
  i pozwala normalnie funkcjonować w tym
  szalonym świecie … ..
  Tę myśl zostawiam dla Ciebie za Twoją twórczość …
  i życzę …aby oprócz miłości otaczało Cię piękno
  pod każdą postacią .. i sam twórz to piękno ..

 5. Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie…
  Pozdrawiam 🙂

 6. To ja dziekuje ze dane mi było znalesc na FB kogos tak pieknie piszacego-tak prostym i zrozumiałym jezykiem-tak sympatycznym człowiekiem jakim jestes własnie Ty Pawełku-dziekuje!

 7. Czuję się poetką..codziennie rano budzę się i piszę poranny wiersz”, pózniej w pracy; w szkole, następnie popołudniowy w swoim kuchenym królestwie i wieczorny wiersz”; w pachnącej miłością sypialni gdzie poezja życia” ma swoją peuentę.

 8. W naszym życiu ważne są małe przyjemności i drobne sukcesy. Z najzwyklejszej chwili można czerpać radość. Dobrze formułuje to fragment piosenki Roberta Jansona: „Póki radość jest w nas, póki wciąż śpiewa ptak, warto żyć, warto śnić, warto być. Póki śmiech tłumi łzy, póki wciąż mamy sny, warto śmiać, cieszyć się, warto kochać. (…)”. To świetny argument za pięknością życia. Aby mieć piękne życie nie potrzeba bogactwa, dobrego stanowiska w pracy i wczasów za granicą. Bardziej istotne są przyjaźń, miłość i uśmiech, bo to one właśnie powodują, że czujemy się szczęśliwi. Do szczęścia przyczynia się też wyobraźnia i uczucia. Jeśli jesteśmy lubiani i kochani, to każdy dzień, nawet zimny i deszczowy, ma sens i jest piękny.

 9. A co z tymi, którzy kiedyś pomagali i są zapomniani? Na śmietniku?
  Choćbyś jeszcze tysiąc opowiastek napisał, nie odkryjesz tajemnicy: „życie cudem jest…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.