Błogosławione macierzyństwo

Macierzyństwo… jedno słowo, a wystarczy za tysiąc najpiękniejszych słów. Moja mama, Twoja mama, nasze mamy… Najwspanialsze kobiety na świecie.

Miały nas w sobie, będąc w stanie błogosławionym i borykając się z ciężarem, pełne miłości i zaufania. Miały nas przy sobie, karmiły piersią, kołysały, śpiewały, uczyły chodzić, ubierały, szykowały do szkoły, kształtowały osobowość… A potem oddawały nas światu… cały czas myśląc o nas. Widziały nasze koleje losu, tęskniły, cieszyły się z naszych sukcesów i cierpiały na niepowodzenia.

Macierzyństwo Maryi… jakże tajemnicze, może niepewne, może wylęknione, ale w pełni zawierzenia, zaufania, oddania. Nosiła Go w sobie, powiła w tłumie grzejącego bydła, pielęgnowała i oddała światu. Jak każda Matka. Widziała zło czyhające na Niego, widziała gniew, przemoc, śmierć…

Macierzyństwo – stan błogosławiony. Błogosławiona kobieta… Maryja z Józefem wyruszyli w drogę… Mamo, to Ty dałaś mi wiarę, to Ty nauczyłaś mnie kochać…

Mamo… wiesz, jak bardzo Cię kocham.

6 komentarzy do “Błogosławione macierzyństwo

 1. Piękne , życiowe, bo co by to było bez naszych Mam?? Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka.

  autor: M. Ostrowski

 2. Dla matki zawsze jesteśmy dziećmi, chociaż głowy nam już posiwiały. Matka kocha miłością bezwarunkową, kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, zawsze gotowa do pomocy , woli poświęcić swoje życie dla dobra dzieci, aby tylko mogły się prawidłowo rozwijać.

 3. Nasze mamy, dobre i kochające, to dar od Boga. Dzisiaj same jesteśmy mamami,babciami.
  Kochajmy nasze dzieci za wszystko i mimo wszystko.
  Dziękujmy Bogu za dar macierzyństwa.
  Barbara Swistak.

 4. Mówmy swoim mamom , że je kochamy, póki je mamy, dziękujmy za życie i wychowanie, odwiedzajmy często, bo kiedyś może być za późno. A nie Wszystkim jest i było lekko. Może właśnie teraz w Święta , warto nad tym pomyśleć, czy wszystko zrobiliśmy dla Swoich Rodziców.
  Agata Żyła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.