Wiara w człowieka

Moje życie przebiega z dołu do góry i z góry na dół. Raz w chmurach, raz na ziemi, a innym razem pod nią. Nierzadko resztką sił wstaję z upadku, otrzepuję ubranie z pyłu drogi i idę dalej. Miłość bowiem jest wiatrem w moje żagle, a wiara i nadzieja cichą przystanią podczas burzy.

Tak, mieć serdeczność i życzliwość dla innych. Staram się. Potrafię szczerze witać się dobrym słowem z każdym człowiekiem. Nauczyłem się tego od mamy i taty. Chociaż w młodości byłem bardziej obrażalski, zacięty. Jednak z wiekiem i doświadczeniem wypracowałem w sobie postawę zrozumienia innych. Postawę wyciągniętej ręki. O ile mnie nie kąsają, nie cofam jej. Jeśli gryzą, staję z boku. Czekam na lepszy moment. Do każdego można dotrzeć. On też wydorośleje. Może to naiwna wiara w człowieka, ale taką mam.

6 komentarzy do “Wiara w człowieka

 1. Badz miłym to i inni beda dla Ciebie mili-mysle ze to motto zyciowe winno isc z nami na co dzien!
  Wiadomo ze nie zawsze sie tak da-ale przynajmniej starajmy sie to juz bedzie duzo!
  Wszystkim zycze pogody ducha i usmiechu na twarzy:)

 2. Każdy z nas powinien do drugiego człowieka być życzliwym. Witać uśmiechem poranek dnia i sprzedawać go dalej. Mimo kapryśnej miny ukochanej osoby to bądż dla niej miły. Jeśli spotykasz kogoś przekaż uśmiech, czy odwzajemni? nie patrz na to , uśmiech z rana to zawsze promyk słonka nawet w deszcz. Ja zawsze posyłam uśmiech. Podaję rękę ludziom tym leżącym bo nie wiem dlaczego on-ona leży, nie omijam. Bywa, że dostaję po głowie ale nie umiem przejść obok nie pytając się, czy nie potrzeba pomocy. Życie dało mi w kość i to bardzo ale inaczej nie umiem, nadal nadstawiam policzek, choć to bardzo boli. Ale nie umiem być inna. Pozdrawiam.

 3. Dla mnie to jest trudny temat, bo ciągle mówi się że w człowieka trzeba wierzyć, a ja nie wierzę …są ludzie rozsądni i starają się żyć godnie chociaż jest im ciężko i są ludzie którzy kolejny raz zawodzą,
  niszczą siebie i wszystko dookoła . Jest takie przysłowie nie zadawaj się z dziadem bo sam dziadem się staniesz …coś w tym jest…

 4. Czasami długo trzeba czekać na tę drugą dł
  oń., ale wtedy większa satysfakcja z tego, że jednak nastąpiła refleksja, zrozumienie, przezwycięźenie swoich słabości, nieuzasadnionej dumy i skłonnośc do uznania wyższości prawdy będącej po stronie innych.Możliwe to wtedy , gdy z miłością będziemy traktować innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.