Bo nowy dzień wstaje

Każdy nowy dzień otwiera przed nami swoje ramiona. Pragnie, abyśmy go zapełnili pastelowymi barwami. Zielenią młodego ducha, który jest w nas. Czerwienią miłości, błękitem pokoju…

Przecież to od nas zależy, jak ten dzisiejszy czas będzie przebiegał. Jakie tory mu wyznaczymy. Owszem, jest wokół nas wiele osób, które mogą nam przeszkadzać… Ale przecież jesteśmy silni, serdeczni, życzliwi… Pokonamy trudności.

Dobrym słowem otworzymy drzwi. Podziękujemy, poprosimy, a jak trzeba to i przeprosimy. Przecież to takie proste. Ale i trudne zarazem. Czasami bowiem nie chce nam się otwierać buzi. Czujemy zmęczenie. To normalne, jesteśmy tylko ludźmi. Jednak nawet wtedy trzymajmy fason. Trochę się musimy zmusić do drogi, aby wieczorem, ze szczytu, widzieć kolorową przestrzeń wokół siebie i uśmiechniętych ludzi.

9 komentarzy do “Bo nowy dzień wstaje

 1. Być na szczycie możliwości i zobaczyć uśmiechnięte twarze ….no to byłaby największa satysfakcja i radość dla mnie …. Na stwierdzenie że wszystko zależy od nas samych…przychodzi mi do głowy coraz częściej myśl że ,potrzebuję pomocy …..Całe życie dawałam radę, miałam zawsze przyjaznych ludzi wokół siebie ,byłam otwarta i na ludzi dobrych …odpłacałam tym samym….Ale ….byłam ze wszystkimi i jednocześnie sama …tak mi było dobrze…do teraz …może się wypaliłam …może przestałam siebie wielbić[ może i tak było]…fakt jest taki że na tej górze na którą wejdę ,nie chcę być już sama w tłumie ?..

 2. Powtarzam zawsze Pawle,że jedyna rzecz,która nie obraża ludzi ,to życzliwy uśmiech.Najpiękniejszym prezentem , jaki możemy dostać to człowiek,który daje swoją obecność. Życie to sztuka wyborów jakie dokonujemy.Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z życia to dokonujemy lepszych wyborów.. Otaczajmy sie ludżmi którzy pozytywną energię dają.To od nas samych zależy czy będziemy mili dla drugiego człowieka Czas jest nasz, ale wieczność należy do Boga.Życzę dużo miłości i uśmiechu dla każdego.Tobie Pawle życzę abyś był szczęśliwy i nam pisał Miłego dnia.

 3. Mysle ze od nas samych zalezy jak bedzie nasz kolejny dzien-powodzenia zycze wszystkim blogowiczom-tak czytajacym jak i wpisujacym swoje przemyslenia!

 4. Dzisiaj Dzisiaj jest dzień aby być Szczęśliwym. Właśnie dziś, nie jest Ci dany żaden inny, tylko dzisiejszy.Dany po to, aby żyć, być zadowolonym i szczęśliwym Wczoraj: już przeminęło. Jutro: dopiero nadejdzie. Dzisiejszy dzień jest jedyny, niepowtarzalny. Masz go w swoich rękach. Uczyń ten dzień swoim najlepszym .Jeśli go dziś tak nie przeżyjesz .Będzie stracony. Jakże możemy być kiedykolwiek szczęśliwi, jeżeli zawsze wszystkiego oczekujemy od innych? Każdemu człowieku dane jest coś, czym potrafi innych uszczęśliwić!!!

 5. Witam 🙂 nowy dzień,nie ma wczoraj ,nie ma jutro jest dzisiaj i to piękne.Wczoraj pozostanie we wspomnieniach ,pozostawia doświadczenie i też daje siłę na dzisiaj, jeśli wczoraj „dałam ” rade to dzisiaj też muszę,chcę ,bo to najbardziej dla mnie.Piękny każdy następny dzień, poranek, bo to życie,a od nas samych najbardziej zależy czy będzie radosny, pomimo trudności, samotności i porażek. Każdy poranek zaproszeniem do zrobienia „czegoś”, z trudem ale jednak …..Pozdrawiam i lubię czytać Twój blog…..:) 🙂

 6. Poniewaz nie umiem tak pieknie, kwieciscie pisac…Ogarne to w jednym zdaniu ze piekne jest Pawle co napisales i zgadzam sie z tym…Pozdrawiam

 7. Bo nowy dzień wstaje – to takie piękne i czyste.
  Możemy zacząć wszystko od nowa, od zera, tak jakby wcześniej nic nie bylo.
  Nowy dzień to faktycznie nowe kolory, nowe schematy i nowe zycie.
  Należy jednak zabrać w nową podróż wlasciwe wartosci i pamiętac o podstawowych slowach:
  Proszę, przepraszam i dziekuję, to niby nic a znaczy tak wiele.
  Dziekuję Pawle za piękną treść i slowa, niby krotki tekst a tyle w nim mądrości.

 8. Witam serdecznie. Pięknie Przyjacielu opisujesz to nasze życie jak szybko nam przemija. Bardzo podobają mi się słowa zawarte w twoim komentarzu , Dziękuję, proszę, przepraszam, …. One nic nie kosztują a tak mało osób ich używa. A są droższe od wszystkiego co posiadamy. Dziękuję za mądry tekst jaki napisałeś. Życzę dobroci i prawdziwych przyjaciół pozdrawiam. ELŻBIETA

 9. Jesteśmy twórcami naszego dnia…starajmy się go przeżyć szczęśliwie ale i godnie.
  Nie żałujmy szczerego uśmiechu dla znajomych i przyjaciół.życzliwość niech będzie w nas.
  Pawełku umiesz z nas wykrzesać to co dobre…Dziękuje..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.