Pycha nas zniewala

Pycha jest pułapką… Jedna wielka pułapka.Wydaje się, że uszczęśliwi nas fakt, gdy poczujemy się lepsi od innych ludzi tymczasem ciągłe porównywanie się nie ma końca i zawsze ostatecznie trafimy na kogoś piękniejszego, bogatszego, z ciekawszym pakietem książek i znajomych w zanadrzu, którzy skutecznie zepchną nas w pogardę wobec samych siebie. Pycha, bo o niej mowa, zamyka nas w samotności, patrzenie na innych w kategoriach ewentulnego zagrożenia nie pozwala na zbudowanie przyjaźni ani miłości, tego, czym naprawdę karmi się serce człowieka i czego naprawdę potrzebuje. Pycha skurcza człowieka do mieszaniny zawiści i lęku, bez dostępu do źródła wewnętrznej wolności i radości.
Istnieje tylko jedno lekarstwo na tę dość nieprzyjemną „chorobę”! Pokora i tej pokory życzę tym którzy tak usilnie próbują udowodnić swoją wyższość! „CHORE” AMBICJE NISZCZĄ, NIE BUDUJĄ!!!

Joasia Siemionow

6 komentarzy do “Pycha nas zniewala

    • Prawda pycha jest bardzo zła niszczy człowieka każdego czy nie lepiej być skromnym normalnym człowiekiem

  1. Ludzka pycha prowadzi do braku poszanowania dla innych ludzi .Prowadzi też do tego , że od takich ludzi odwracają się przyjaciele , gdyż trudno przyjaźnić się z kimś , kto jest zapatrzony w siebie i tylko o sobie myśli najlepiej .Pycha prowadzi do tego , że między ludźmi wytwarzają się różnice . I choć wszyscy jesteśmy równi , to ludzie zdominowani przez pychę dążą do tego , że ta równość gdzieś się zatraca . Pycha prowadzi do tego , że giną takie wartości jak altruizm , pomoc drugiemu człowiekowi , solidarność , dobroć i miłość .Beztroskie życie, czasem gonitwa za czymś co jest nieistotne przysłania nam pokorę, która uczy wrażliwości, która odkrywa prawdziwe wartości, która miażdży wewnętrzną pychę.

  2. Pycha tak jak i pokora to cechy charakteru.Ludzie pyszni nie znają potrzeb drugiego,zwyczajnego człowieka.Nie obchodzi ich co się z nim za chwilę stanie i jakie prowadzi życie.Widzi tylko czubek własnego nosa i swoje potrzeby,które urastają w jego głowie do monstrualnych rozmiarów.
    Ludzie pokorni to ludzie pełni wycofania i słabej wiary w siebie.Zdaża się dosyć jednak często,że pokorni ludzie są silni swoją pokorą.Potrafią z tej cechy charakteru zrobić broń która tnie jak nóż,Nazywamy ich miłymi,kulturalnymi sku……
    Proponuje więc nie leczyć pychy pokorą,to bez sensu zabieg.Wystarczy pare razy się oparzyć na swojej pysze i stracic przez nią kilka ważnych rzeczy w zyciu.Przemysleć co się takiego stało i dlaczego,wtedy oczy nam się otworzą i wyrzucimy z siebie pychę jako przyczynę tych niepowodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.