Pycha nas zniewala

Pycha jest pułapką… Jedna wielka pułapka.Wydaje się, że uszczęśliwi nas fakt, gdy poczujemy się lepsi od innych ludzi tymczasem ciągłe porównywanie się nie ma końca i zawsze ostatecznie trafimy na kogoś piękniejszego, bogatszego, z ciekawszym pakietem książek i znajomych w zanadrzu, którzy skutecznie zepchną nas w pogardę wobec samych siebie. Pycha, bo o niej mowa, zamyka nas w samotności, patrzenie na innych w kategoriach ewentulnego zagrożenia nie pozwala na zbudowanie przyjaźni ani miłości, tego, czym naprawdę karmi się serce człowieka i czego naprawdę potrzebuje. Pycha skurcza człowieka do mieszaniny zawiści i lęku, bez dostępu do źródła wewnętrznej wolności i radości.
Istnieje tylko jedno lekarstwo na tę dość nieprzyjemną „chorobę”! Pokora i tej pokory życzę tym którzy tak usilnie próbują udowodnić swoją wyższość! „CHORE” AMBICJE NISZCZĄ, NIE BUDUJĄ!!!

Joasia Siemionow

5 komentarzy do “Pycha nas zniewala

    • Prawda pycha jest bardzo zła niszczy człowieka każdego czy nie lepiej być skromnym normalnym człowiekiem

  1. Ludzka pycha prowadzi do braku poszanowania dla innych ludzi .Prowadzi też do tego , że od takich ludzi odwracają się przyjaciele , gdyż trudno przyjaźnić się z kimś , kto jest zapatrzony w siebie i tylko o sobie myśli najlepiej .Pycha prowadzi do tego , że między ludźmi wytwarzają się różnice . I choć wszyscy jesteśmy równi , to ludzie zdominowani przez pychę dążą do tego , że ta równość gdzieś się zatraca . Pycha prowadzi do tego , że giną takie wartości jak altruizm , pomoc drugiemu człowiekowi , solidarność , dobroć i miłość .Beztroskie życie, czasem gonitwa za czymś co jest nieistotne przysłania nam pokorę, która uczy wrażliwości, która odkrywa prawdziwe wartości, która miażdży wewnętrzną pychę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.