Grudniowy poranek – jesteśmy wspaniali

Grudniowy poranek. Ciemno, chociaż powoli robi się szarówka. Wstajemy z ciepłej pościeli. Wraca przytomność, chociaż jeszcze kolorowe sny się kołaczą. Jeszcze widzimy może dziecinne wspomnienia ze snu, może jakieś pocałunki, może jakieś egzaminy uwieńczone sukcesem… Sny się kołaczą, ale świadomość wraca. Dzisiaj tyle mamy na głowie.

Szlafrok na siebie i w codzienną, poranną drogę po domu. Tu jest jeszcze kameralnie, cicho, bezpiecznie. Dom jest spokojny. Włączamy wodę na kawę, połykamy tabletki, czynimy poranną toaletę. Szukamy odpowiedniego stroju. Codzienność grudniowego poranka. Ale, do cholery, żyjemy, jesteśmy w miarę zdrowi i myślimy sobie – inni mają gorzej.

Może ktoś nas przytula, mówi ciepłe słowo. A może nie, bo jesteśmy sami. Może zjadamy śniadanie we dwoje, we troje, a może samotnie. O rety, samotność nie jest taka zła, ale może właśnie dzisiaj zafurkoczą nam motyle w brzuchu?

Nowy dzień to nowe przygody. No, jeśli pracę potraktuje się jako przygodę. Pogadamy z ludźmi, poznamy kogoś nowego. Zaangażujemy się w różne problemy. O tak, nie damy się szczegółom, nie będziemy się dzisiaj denerwować głupstwami, szefami, klientami. Dzisiaj będziemy radośni, bo adwent – radosny czas oczekiwania. Będą święta. Spotkamy się z naszymi kochanymi dziećmi, wnukami… Wrzucamy w serce radość, jesteśmy wspaniali, mądrzy, doświadczeni, twórczy, jest dobrze… idziemy do pracy… Szczęść Boże.

5 komentarzy do “Grudniowy poranek – jesteśmy wspaniali

  1. Szczęść Boże kochani wszystkiego naj.życzę Moim Przyjacióła a za wrogów wybacz im Panie bo nie wiedzą co czynią i modlę się tez za nich.Pozdrawiam Felicytas Sitko

  2. Ja mam to szczesie ze nie jestem sama-bo dla mnie samotnosc to dramat!
    Zawsze razem cos wymyslamy-byle nie było nudno?
    Dzisiaj dzien przed MIKOŁAJKOWY-maz przebrał sie za Mikołaja i bylismy u naszej najmłodszej wnusi w odwiedzinach- ile bylo radosci to nie sposób opisac?
    I tak nam minal kolejny wspaniały dzionek-nam takich dni nie brakuje-zawsze szukamy jakis nowych wyzwan-wrazen- byle cos sie dziailo!
    Wszystkim zycze pogody ducha- zyjcie tak jak by to Wasz ostatni dzien zycia a zawsze kazdy dzien przyniesie Wam radosc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.