Jesteś wspaniałym człowiekiem

Ileż to radości musimy sprawiać Panu Jezusowi, okazując tyle dobroci w adwencie innym ludziom, ofiarując im swój czas. Przede wszystkim tym najbliższym. Na przykład kochanym rodzicom.

Odwiedzamy ich w domu, a może już tylko na cmentarzu. W tym pierwszym przypadku idziemy posłuchać, co mają do powiedzenia, wysłuchać ich porad, a może jakiegoś żalu. Jednak niesiemy im radość, taką dobrą, spokojną, radość naszego dobrego życia. Jeśli odwiedzamy rodziców na grobie, to modlimy się, ale również wsłuchujemy się w ich głos, który jeszcze pobrzmiewa w nas, który jeszcze pamiętamy, gdy tłumaczyli nam skomplikowane życie, gdy przekazywali nam klucze do dobrego życia.

W adwencie odwiedzamy może babcie i dziadków, może ciocie i wujków… może sąsiadów, znajomych, chorych i zdrowych, potrzebujących naszego czasu. Niesiemy im swoje dobre serce – dzieci mówią, że te dobre uczynki będą takim siankiem dla nowonarodzonego Pana Jezusa w Betlejem. No to szykujemy to sianko, aby Matka Boże miała wygodne miejsce do poczęcia swojego Syna.

Jesteśmy wspaniałymi ludźmi, bo na pierwszym miejscu stawiamy nie zakupy żywności i przyrządzanie potraw, nie kupowanie spodni, swetrów, sukienek, butów, nie sprzątanie domu, nie szukanie nie wiadomo czego… Dla nas priorytetem jest człowiek: mama, tata, babcia, dziadek, wujek, ciocia, sąsiad, sąsiadka, znajomy… to dla nich poświęcamy swój czas, dając im radość, pomagając w codziennych trudnościach, zakupach, sprzątaniu, dobrym słowie… Jesteś wspaniałym człowiekiem, bo szykujesz sianko… Szczęść Boże!

22 komentarze do “Jesteś wspaniałym człowiekiem

 1. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ DROGI PRZYJACIELU ZA PIĘKNE SŁOWA . JESTEM BARDZO WZRUSZONA I JAK TO CZYTAM PŁYNĄ MI ŁZY . RODZIĆÓW JUŻ NIE MAM . NIE ŻYJĄ . MIAŁAM 34 lATA JAK ZMARŁA MAMA , NAJDROŻSZA MI OSOBA. MAJĄC JA 36 lat ZMARŁ TATO. ALE JA ODWIEDZAM ICH GROBY BARDZO CZĘSTO, BO JAK MOŻNA ZAPOMNIEĆ O NAJDROŻSZYCH OSOBACH. ODWIEDZAM , SAMOTNE OSOBY, NIOSĘ IM SWOJĄ RADOSC UŚMIECH I SERDECZNOŚĆ.PODAJĘ ZAWSZE ŻYCZLIWĄ DŁOŃ KAZDEMU CZŁOWIEKOWI, JESTEM JUŻ TAKĄ OSOBĄ OD URODZENIA, TAK ZOSTAŁAM WYCHOWANA PRZEZ SWOJĄ MAMĘ. DZIĘKUJĘ PRZYJACIELU ZA WSZYSTKO, ŻYCZĘ TEJ SERDECZNOŚĆI , ŻYCZLIWOSCI , KTÓREJ JEDNAK BRAKUJE …..POZDRAWIAM SERDECZNIE

 2. Dziękuję Tobie za dobre serce i rady Przyjacielu Pawełku napewno się dostosuję chociaż by modlitwą, bo jestem bardzo schorowana ,Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego i błogosławionego całego Weekendu ,Felicytas Sitko

 3. Tak .Zgadzam sie ..Czas na dobre uczynki i przewartosciowanie naszego zycia .Czas by byc lepszym czlowiekiem ..Kazdy z Nas ..Dobro noś w sercu..i sie nim dziel..Pozdrawiam cieplo .

 4. Tak to prawda drugi człowiek najważniejszy ,móc pomóc,odwiedzić,porozmawiać,może pocieszyć i nie oczekiwać wdzięczności.Jeżeli robimy to z potrzeby serca,spełniamy się .Ja mam coś zaległego i z tym muszę sobie też poradzić.Pozdrawiam i dziękuje .

 5. Pawle Twoje wpisy są tak prawdziwe,pełne wzruszających scen,oby tak każdy nie myśląc o sobie a poświęcił czas dla najbliższych a może dla samotnych,którzy często głodni w 4 ścianach z sercem pełnym goryczy.Jezus nie pominął nigdy tych ubogich,brudnych itd.Adwent czas oczekiwań i radości,czy wszyscy ją mają.?Pozdrawiam Cię Pawle,życzę obfitości Bożej na ten czas.

 6. Bardzo mądre słowa i przekaz.Cóż mogę powiedzieć…Mocno wierzę w siebie ..Mam dużo dobrego serca ..Opiekuje się starszymi osobami iza to dziękuje Bogu i Jezusowi .,jestem wdzięczna ,.bo doświadczam tylko dobra..Dostaje to oczym marze ..Nie ma miejsca w moim Sercu na jakiekolwiek zło..Wszystkich szanuje ..Rodziców już dawno nie mam., ale chore siostry i powiem tak czuje że jestem wybrana , by spełniać swoją misję..Pomagać tym którzy tego potrzebują..To jest piękne czuć się potrzebnym i nie być obojętnym na ludzką krzywdę..Dziękuje że jesteś i mogę podzielić się swoją myślą…

 7. Słowa prawdziwe i wzruszające, Powinno je czytać większe grono. Do takiego podejścia i zrozumienia- to trzeba dorosnąć i coś w życiu przeżyć. Tak trudno ludziom o miłe słowa, czy dostrzeganie pozytywnych rzeczy, wolą krytykę uszczypliwość i złośliwość. Tacy są Polacy. By przeżyć adwent i święta z Bogiem , to trzeba umieć i chcieć. Ale tradycja jest tradycją i też ma znaczenie . Jeden mądry człowiek powiedział „SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ’ Mówmy ludziom miłe słowa- nie tylko w adwencie. POZDRAWIAM !

 8. Dziekuję serdecznie Pawelku za omowienie właśnie tego tematu.
  Ja już tylko mogę odwiedzac swoich rodziców i męża na cmentarzu i tak robię. Ofiaruje modlitwę , opowiadam o swoim życiu.
  Nie robię tego tylko w czasie Adwentu lecz przez cały rok.
  Tradycją jest również odwiedzanie przed wieczerza wigilijna.
  Bardzo mi brakuje moich bliskich zmarlych.
  Adwent to wyjątkowy czas , czas oczekiwania, czas robienia rachunkow, gromadzenia dobrych uczynkow aby miec z czym stanąć przed nowonarodzonym Jezusem.
  Jezeli mają to być źdźbła siana do żłobka to oby ich bylo jak najwięcej.
  Zawsze uwazam, ze to co piszesz jest wspaniałe, dostępne i zrozumiale dla kazdego człowieka.
  Wystarczy tylko chwila na przemyslenie i podjęcia wlasciwych kroków. Jeszcze nie jest za późno!

 9. Bardzo dziękuję za tak bardzo budujące słowa, one wzruszają, rozweselają nasze serca, czujemy się potrzebni, Ty również Jesteś wspaniałym człowiekiem, dziękuję że Jesteś wśród moich znajomych, serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

 10. Czytac Twoj wpis zastanwiam sie jak ma on sie do mnie samej?
  Mysle ze jestem dobra osoba- dla mnie cały rok jest jednakowy-nie tylko okres adwentowy?
  Pomagam czesto-daje mi to osobista satyfakcie- wiare w drugiego człowieka-mysle ze moze jak kiedys bedzie taka potrzeba to i znajdzie sie ktos kto mi poda pomocna dłon!
  Pod słowem pomoc widze nie tylko pomoc finasowa ale równiez wsparcie duchowe- czas poswiecony na rozmowy-porady czy nawet czas poswecony na odwiedzenie starszej -samotnej schorowanej osoby!
  Ja taka jestem- nic i nikt mnie nie zmieni bo juz taka sie chyba urodziałam 🙂

 11. Bardzo budujący tekst. Widząc natarczywą komercjalizację świąt Bożego Narodzenia, doprowadzony do absurdu pęd kupowania, nadmierną obfitość jedzenia, te wszystkie iluminacje i ozdoby w sklepach, w domach i na ulicach, pomyśleć można, że złoty cielec zajmuje miejsce Boga, który stał się dzieckiem, że zapominamy o Królu Izraela…
  Na szczęście są ludzie przygotowujący Mu betlejemskie sianko 🙂

 12. Wierzę, źe jest dużo wspaniałych ludzi, którzy chętnie ofiarowywują swoją pomoc, obecnośc, modlitwę , życzliwośc itp, robiąc to bezinteresownie. Wtedy to, rzeczywiście ścielą miękkie posłanie Panu Jezusowi.To co czynimy innym, czynimy dla Niego.Musimy teź nie bać się wyciagnięcia ręki w obawie jej odrzucenia.Inni czekają na otwarte nasze serca.Radośc drugiego człowieka podniesie nas na duchu.Poznamy wtedy , źe Ci ludzie też są wspaniali.

 13. Czesc Pawelku ..Uslyszec te slowa od kogos to miod na dusze .Maja ogromne znaczenie .Za malo mowimy sobie milych dobrych slow .Jestesmy oszczedni w tym .Tylko dlaczego ???Szkoda ze tak malo uzywamy waznych slow .DZIEKUJE PAWELKU..TO TY JESTES WSPANIALYM CZLOWIEKIEM BIJE OD CIEBIE RADOSC ZYCIA I CIEPLO..DOBRZE ZE JESTES ..DZIEKUJE CI..

 14. Dziękuje P.Pawełku bardzo piękne słowa jesteś wspaniałym człowiekiem .Pozdrawiam serdecznie życzę pogodnego miłego weekendu <3

 15. JESTES WSPANIALY -I STARAMY SIE W ADWENCIE SPRAWIC- POMOC NAJBLIZSZYM ALE I TEZ ZNAJOMYM, SASIADOM W MIARE MOZLIWOSCI ,JA JUZ RODZICOW NIEMAM NOGE ZNICZ ZAPALIC ZEBY WIEDZIELI ZE PAMIETAM ,POZDRAWIAM MILEJ NOCY 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.